Pojawienie się COVID-19 znacząco wpłynęło na życie każdego z nas, wprowadzając ciągły niepokój o zdrowie swoje i bliskich, ale też pod względem codziennych drobnostek. Wszelkie prognozy naukowców i statystyków pokazują, że środki ochrony osobistej - takie jak maseczki ochronne - pozostaną z nami jeszcze przez długi czas. Dlatego warto wiedzieć, jak wybrać dla siebie najlepszy i w jaki sposób prawidłowo z niego korzystać.

Kombinezony ochronne

Kombinezon Ochronny Typ 5/6 Kategoria III rozmiar XL i XXL

Kombinezon Ochronny Typ 5/6 Kategoria III rozmiar XL i XXL
Kombinezon Ochronny Typ 5/6 Kategoria III rozmiar XL i XXL

Kombinezon ochronny kategorii III jest niebywale lekki, dobrze dopasowany i nie krępuje ruchów. Zapinany jest na praktyczny suwak. Został wykonany z mieszanki polietylenu oraz polipropylenu, laminowany. Produkt spełnia normę EN 14126: 2003, która dotyczy ochrony przed zagrożeniami biologicznymi, jak np. COVID-19, w najwyższej klasie skuteczności.

Dostępność: tymczasowo niedostępny

Cena: 12,00 zł (netto: 9,76 zł )

Ochraniacze Na Obuwie Kategoria III rozmiar 46/ uniwersalny

Ochraniacze Na Obuwie Kategoria III rozmiar 46/ uniwersalny
Ochraniacze Na Obuwie Kategoria III rozmiar 46/ uniwersalny

Ochraniacze na obuwie zakwalifikowane jako kategoria III, spełniają normy EN 14126:2003/AC:2004, EN 13982-1/A1 , EN 13034-1/A1, EN 1149-5:2008, EN 1073-2:2003. Podeszwa jest wykonana z podwójnego materiału. Całość wykonana z włókniny PP. 

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 2,99 zł (netto: 2,43 zł )
szt.

Kombinezon Ochronny 40g NA SUWAK polipropylen

Kombinezon Ochronny 40g NA SUWAK polipropylen
Kombinezon Ochronny 40g NA SUWAK polipropylen

Kombinezon ochronny, jednorazowy, niejałowy, zapinany na suwak, gramatura 40 g.  Wykonany z mocnych, a jednocześnie lekkich włókien flizeliny, posiadającej certyfikat STANDARD 100 od OEKO-TEX  dla I klasy środków ochrony osobistej. 

Dostępność: na wyczerpaniu

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 12,00 zł (netto: 9,76 zł )
szt.

Dlaczego należy stosować przyłbice medyczne i maseczki ochronne?

Koronawirus jest transmitowany między ludźmi przede wszystkim drogą kropelkową. Oznacza to, że kaszel, kichnięcie, mówienie, czy nawet oddychanie sprzyjają jego przenoszeniu. Naukowcy szacują, że okres intubacji wirusa, czyli jego rozwijania się w organizmie przed wystąpieniem objawów, trwa od 2 do 14 dni. Już w tym czasie możliwe jest zakażenie kolejnej osoby. Warto także pamiętać, że można być nosicielem wirusa bez wyraźnych objawów. Występujące symptomy mogą być subtelne lub niecharakterystyczne – zamiast utraty smaku i węchu, która jest najbardziej osławioną oznaką koronawirusa, może wystąpić jedynie osłabienie i niewielkie podniesienie temperatury, które bardzo łatwo pomylić ze zwykłym przeziębieniem. Taka sytuacja jest o tyle groźna, że sprzyja bagatelizowaniu ryzyka i rezygnacji np. z noszenia maseczki medycznej, która powinna być bezwzględnie stosowana.

Środki ochrony osobistej – małe rzeczy o dużym znaczeniu

Żel do dezynfekcji znalazł swoje stałe miejsce w torebkach i plecakach, a maseczki ochronne, rękawiczki jednorazowe czy przyłbice ochronne stały się elementami niezbędnymi, obok dokumentów i telefonu komórkowego, bez których nie sposób ruszyć się z domu. Prawidłowo stosowane przyłbice ochronne i maseczki medyczne znacząco zmniejszają ryzyko przenoszenia wirusa. Zasłaniając nos i usta, zapobiegają rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów z wydychanego powietrza. Wpływają również na ograniczenie dotykania twarzy. Jest to ważne dla pracowników wszystkich branż, w których ma się bezpośredni kontakt z ludźmi. Pracownicy ochrony zdrowia są szczególnie narażeni na zakażenie. W podobnej sytuacji znajdują się osoby pracujące w salonach fryzjerskich, kosmetycznych czy nawet na stanowiskach kasjerskich i powinny szczególną uwagę przywiązywać do dbania o bezpieczeństwo, korzystając podczas pracy z przyłbic medycznych czy maseczek ochronnych.

Ryzyko zakażenia pojawia się także w przypadku kontaktu z powierzchniami, na które mógł trafić patogen, dlatego w niektórych sytuacjach warto rozważyć zastosowanie odzieży ochronnej. Specjalne kombinezony z polipropylenu zapewniają ochronę całego ciała oraz zabezpieczają przed przenoszeniem drobnoustrojów na ubraniach czy włosach. Jednocześnie nie krępują swobody ruchów i nie przeszkadzają w pracy. 

Przyłbice, maseczki, odzież ochronna – co wybrać?

Obecnie na rynku mamy bardzo szeroki wybór środków ochrony osobistej, które możemy zastosować w zależności od potrzeb i wymagań danej sytuacji. Producenci wychodzą naprzeciw klientom i starają się stworzyć środki komfortowe w użytkowaniu.

Przyłbice ochronne medyczne to rozwiązanie, które wiele osób ocenia jako najbardziej komfortowe i najmniej kłopotliwe. Osłaniają twarz, chroniąc ją przed odpryskami cieczy i pyłu oraz kontaktem z materiałem zakaźnym. Nie utrudniają oddychania, jednocześnie ograniczając rozprzestrzenianie się chorobotwórczych drobnoustrojów. Dzięki temu, że nie przylegają do twarzy, nie powodują parowania okularów – co w szczególności docenią osoby borykające się z wadami wzroku.

Z tego rozwiązania chętnie korzystają pracownicy szpitali, przychodni, laboratoriów medycznych czy nawet salonów fryzjerskich. Przyłbica świetnie sprawdzi się również w sytuacjach, kiedy twarz powinna pozostać widoczna, np. podczas przemówienia czy wykładu. Warto ją również stosować jako dodatkowe zabezpieczenie, w okolicznościach szczególnie ryzykownych, jak praca w gabinecie stomatologicznym czy kosmetycznym. Osoby pracujące tak blisko drugiego człowieka są wyjątkowo narażone na kontakt nie tylko z koronawirusem, ale i innymi chorobotwórczymi drobnoustrojami. Przyłbica ochronna w połączeniu z maseczką jednorazową ogranicza możliwość transmisji wirusa do minimum. Niezaprzeczalnym plusem przyłbic ochronnych, istotnym dla osób chcących dbać o ekologię, jest możliwość dezynfekowania ich ogólnodostępnymi środkami i ponownego używania.

Odzież ochronna na całe ciało

Kombinezony ochronne zapewniają jeszcze większy poziom poczucia bezpieczeństwa i nadadzą się szczególnie dla personelu medycznego, mającego kontakt z zakażonymi pacjentami, ale również dla chorych z obniżoną odpornością, którzy muszą bardzo mocno uważać na potencjalnie niebezpieczne sytuacje i chronić się przed zakażeniem. Szpitale, przychodnie czy też gabinety stomatologiczne są niewątpliwie miejscami o podwyższonym ryzyku. W największym stopniu zagrażają pracownikom, którzy powinni zabezpieczać się przed możliwością transmitowania wirusa pomiędzy pacjentami, ale i pomiędzy sobą.

Odpowiednia higiena jest niezwykle ważna także w salonach kosmetycznych i fryzjerskich, gdzie pracujące osoby mają bezpośredni kontakt z klientami, zwłaszcza gdy pochylają się nad nimi, przeprowadzając różnego rodzaju zabiegi. Lekki i przewiewny, a jednocześnie nieprzepuszczający drobnoustrojów strój ochronny daje możliwość funkcjonowania w bezpiecznych i komfortowych warunkach, zabezpieczając przy tym prywatną odzież pracownika. Badania, mające na celu sprawdzenie wytrzymałości wirusa w różnych warunkach, pokazały, że jego zakaźna forma na tkaninach może przetrwać nawet do dwóch dni. Ryzyko zakażenia się w ten sposób jest niewielkie, bo zabrudzony materiał musiałby mieć kontakt z błoną śluzową, np. w jamie ustnej, jednak warto skorzystać z możliwości uchronienia się przed nim. Koszt kombinezonu ochronnego to niewielka cena za poczucie bezpieczeństwa i pewność, że przyniesiemy wirusa do domu na swoich ubraniach i nie narazimy bliskich. 

O czym należy pamiętać, wybierając środki ochrony osobistej?

Każdy z nas niemal codziennie spotyka na swojej drodze innych ludzi. Mijamy ich w sklepie, urzędzie czy przychodni. Nie wiemy, gdzie wcześniej przebywali, co robili i czy w którymś momencie nie byli narażeni na kontakt z wirusem. Dlatego niezależnie od wykonywanego zawodu wszyscy powinniśmy stosować środki ochrony indywidualnej, które dostępne są w sklepie Maskimed. Jak dobrać odpowiedni rodzaj, aby chronić siebie i innych? Wybierając dla siebie odzież ochronną, powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę okoliczności, w jakich się znajdziemy, nasze indywidualne preferencje, wykonywane obowiązki czy też zaplanowane działania. Osłona nosa i ust pozwala zminimalizować ryzyko złapania wirusa, ale i przekazania go kolejnym osobom. Nie należy również zapominać, że środki ochrony osobistej nie zastąpią podstawowej higieny i dokładnego mycia oraz dezynfekowania rąk.

Warto także zwracać uwagę na to, czy wybrany środek ochrony spełnia obowiązujące normy, a co za tym idzie - ma odpowiednie filtry, atesty i certyfikaty, żeby należycie spełniał swoją rolę i dawał poczucie bezpieczeństwa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium