Prezentowane w tej kategorii maseczki FFP2 skutecznie chronią drogi oddechowe przed niebezpiecznymi cząsteczkami: pyłem, smogiem, aerozolami, a także bakteriami oraz wirusami, w tym SARS-CoV-2. Znajdują zatem zastosowanie zarówno w szpitalach, jak i domach prywatnych. Warto zadbać o zdrowie, mając przy sobie maseczki z filtrem FFP2.

Maska FFP2 5-Warstwowa, BFE >94%, 2 Filtry, Certyfikat CE, czarna Maska FFP2 5-Warstwowa, BFE >94%, 2 Filtry, Certyfikat CE, czarna
Producent: Jebcon
Cena: 1,10 zł 1,59 zł (netto: 0,89 zł 1,29 zł )
zobacz więcej
 • promocja
 • nowość
Maski FFP2 5-Warstwowe, BFE >95%, 2 Filtry Maski FFP2 5-Warstwowe, BFE >95%, 2 Filtry
Cena: 1,49 zł (netto: 1,21 zł )
zobacz więcej
Półmaska 3M FFP2 8810 BFE > 95%, Certyfikat CE Półmaska 3M FFP2 8810 BFE > 95%, Certyfikat CE
Producent: 3M
Cena: 3,99 zł (netto: 3,24 zł )
zobacz więcej
Półmaska 3M FFP2 8822 z zaworem, BFE > 95%, Certyfikat CE Półmaska 3M FFP2 8822 z zaworem, BFE > 95%, Certyfikat CE
Producent: 3M
Cena: 10,89 zł (netto: 8,85 zł )
zobacz więcej

Certyfikowane maseczki FFP2 z filtrem - maseczki KN95

Prezentowane maski FFP2 spełnia normę europejską EN 149:2001+AC:2009. Jej minimalny poziom filtracji bakteryjnej wynosi 94%(BFE ≥ 95%) - dla standardu azjatyckiego GB2626-2006 poziom ten wynosi minimum 95%. Oprócz standardu maski KN95 z tej kategorii można ponadto podziel na maseczki FFP2 z zaworkiem oraz bez zaworka. Obecność takiego elementu pomaga w oddychaniu, jednak należy pamiętać, że chroni on jedynie osobę noszącą, a jej otoczenie już nie.

Maski FFP2 z normą europejską

W naszej ofercie posiadamy również maski FFP2 marki 3M. Jest to znana na całym świecie firma produkująca profesjonalne środki ochrony osobistej dla wielu branż przemysłowych i budowlanych. Ich maseczki FFP2 chronią nie tylko przed drobnoustrojami, ale również przed pyłami - idealnie sprawdzają się więc w wymagających warunkach.

Zanim produkty trafiają do sprzedaży w sklepie Maskimed, wytwórca poddaje je serii skomplikowanych testów, aby zapewnić klientom jak najwyższą ochronę. Nasze artykuły, zwłaszcza maseczki FFP2 opatrzone są odpowiednim certyfikatem bezpieczeństwa. Znak CE natomiast sygnalizuje dyrektywy Unii Europejskiej. Oprócz tego każda maseczka FFP2 i inne artykuły mają oznaczenia dotyczące przechowywania.

Budowa maseczki z filtrem FFP2

Nasze maseczki FFP2 to artykuły jednokrotnego użytku. W zależności od modelu produkty w tej kategorii można nosić od kilku nawet do 8 godzin. Maseczki FFP2 standardowo posiadają specjalną blaszkę w górnej krawędzi, z możliwością dopasowania do nosa użytkownika. Dzięki temu brzeg gładko przylega do skóry. Produkty w tej kategorii wyposażone są również w miękkie gumki na uszy, które nie powodują uczucia ucisku.

Maseczki FFP2 zbudowane są z aż 5 funkcjonalnych warstw:

 1. włókniny PE - hydrofilowy materiał zapobiega emisji szkodliwych cząsteczek poza maseczkę,
 2. podwójnej warstwy filtru meltblown - zatrzymuje cząsteczki kurzu, smogu lub aerozoli,
 3. materiału higroskopijnego - absorbuje wilgoć z wydychanego powietrza,
 4. włókniny PE - hydrofobowy materiał sprawia, że kropelki odbijają się od zewnętrznej części maski KN95.

Maseczki FFP2 dostępne są także w różnych kolorach - klasyczne białe, popularne czarne maseczki, jak i modele w innych odcieniach. 

Wygodne maseczki FFP2 z zaworkiem i bez

Prezentowane maseczki FFP2 wzięły swoją nazwę od angielskiego określenia na „filtrującą osłonę twarzy” (Filtering Face Piece). Wbrew pozorom więc specjalny wentyl nie ma na celu filtrowania powietrza, ale ułatwia jego wydychanie. Maseczki z zaworkiem świetnie sprawdzają się w każdej sytuacji, a szczególnie podczas wysiłku fizycznego, na przykład:

 • pracy budowlanej,
 • pracy w otoczeniu dymu lub aerozoli,
 • sprzątania lub remontu,
 • uprawiania sportu w trakcie sezonu grypowego lub okresu dużego stężenia smogu w powietrzu.

Opisywane maski FFP2 mogą być stosowane przez zdrowych pracowników firm, zwłaszcza przemysłowych i budowlanych, a także wszystkich ludzi dbających o zdrowie. Warto jednak pamiętać, że zaworek umożliwia wydostawanie się cząsteczek z maseczki FFP2 do otoczenia. Osobom chorym z tego względu polecamy więc osłony w postaci standardowych masek FFP2 bez zaworka.

Maseczki KN95 a FFP2

Maseczki w sklepie Maskimed opatrzone zostały specjalnymi kodami, które sygnalizują między innymi skuteczność filtracji oraz granicę maksymalnego przecieku. W różnych krajach maski FFP2 podlegają nieco innym normom prawnym, dlatego ich nazwy sygnalizują dany standard. Między innymi w Europie, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Korei, Australii i Nowej Zelandii obowiązują odmienne oznaczenia produktów o zbliżonych właściwościach filtrujących.

Maski FFP2 oraz maski FFP3 używane są w Europie według normy EN 149-2001, natomiast maski KN95 - w Chinach. Dwa rodzaje nie różnią się zbytnio od siebie. Maseczki KN95 cechuje wydajność filtracji na poziomie 95%, natomiast maseczki FFP2 to minimum 94%. Przepływ azjatyckich produktów to jednak 85 l/min, zaś europejskich 95 l/min. Dzięki temu umożliwiają swobodne oddychanie bez obaw o szkodliwe cząsteczki krążące w powietrzu.

Różnice pomiędzy maskami z filtrem FFP2 a maskami chirurgicznymi

Opisywane maseczki FFP2 to osłony złożone z większej liczby warstw niż maseczki chirurgiczne - najczęściej są maskami 5-warstwowymi, na rynku znaleźć można również maseczki 4-warstwowe oraz 6-warstwowe. Łączy je jednak fakt, że są wyposażone w aż dwa filtry, co sprawia, że zapewniają doskonałą ochronę.

Koszty także odróżniają maski chirurgiczne od maseczek KN95 oraz masek ochronnych. Cena osłon chirurgicznych jest często znacznie niższa, nie oznacza to jednak, że oferują one lepszą ochronę. Wręcz przeciwnie - nie przylegają do twarzy, a powstałe szczeliny umożliwiają dostęp szkodliwym cząsteczkom. Maski FFP2 cechuje specyficzna budowa: brzeg gładko przylega do skóry twarzy, ale środek jest dość obszerny, dzięki czemu pozwala na swobodne oddychanie oraz mówienie.

Maseczki FFP2 - cena

Wiele osób narażonych na wirusy nie może wykonywać codziennych czynności bez jakiejkolwiek ochrony, z tego względu martwi się o koszty maseczek FFP2. Cena tego rodzaju artykułów w Maskimed jest atrakcyjna, zwłaszcza jeśli zaopatrują się Państwo w zestawy. Na rynku można znaleźć tańsze maski KN95, ale klient nie ma pewności co do ich pochodzenia. Warto zainwestować w sprawdzone maski FFP2. Cena jest zbliżona do innych artykułów, uwzględnia jednak niezbędne atesty oraz poprawny transport i magazynowanie w optymalnych warunkach.

Maseczki FFP2 - sklep

Maskimed to sklep z artykułami ochrony osobistej. Oferujemy Państwu produkty z certyfikatami norm ochronnych, co jest wyjątkowo ważne w przypadku maseczek FFP2, które skutecznie chronią zdrowie i życie wielu osób. Znajdują one zastosowanie zarówno w placówkach medycznych czy firmach, jak i w domach prywatnych. Zaufały nam marki znane na całym świecie oraz tysiące jednostek odczuwających odpowiedzialność zbiorową - dzisiaj mogą Państwo do nich dołączyć. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium