Maski antysmogowe FFP2 , Polskie, 4-warstwowe, BFE >95%
Opis
Maska antysmogowa FFP2 z zaworkiem. Lekki i miękki materiał, regulowany klips na nos oraz elastyczne mocowanie na uszy. Wysoki współczynnik filtracji bakteryjnej BFE >95%, Wyprodukowana w Polsce.
Maska antysmogowa FFP2 NR wyposażona jest w zawór, którego głównym zadaniem w półmasce jest wypuszczenie z niej powietrza wydychanego przez użytkownika.
Półmaski antysmogowe spełniają wymagania wg norm:
EN 149:2001+A1:2009 dla półmaski w klasie filtracji FFP2 PFE ≥ 94%
- NAJWYŻSZA FILTRACJA
- penetracja aerozolu mgły oleju parafinowego - klasa ochrony FFP2 NR, PFE 94% (PFE to parametr dużo bardziej wymagający niż BFE używany w maseczkach 3 warstwowych. Cząsteczki tego aerozolu są porównywalne wielkościowo z wirusami (a nie tylko bakteriami jak w BFE). Maseczki 3-warstwowe z BFE 99%, będą miały PFE na poziomie 60%).
- penetracja aerozolu chlorku sodu - klasa ochrony FFP2 NR
4-Warstwy
1. Oddychająca izolacja z miękkiej włókniny, zapewnia komfort w noszeniu
2 i 3. Dwa gęste filtry typu z włókniny typu Melt-blown stosowane w wysokiej jakości izolacjach tekstylnych. Filtrowanie antybakteryjne (3.0 µm), przeciwpyłowe, zatrzymywanie kurzu, dymu i nieolejowych cząstek stałych z powietrza.
4. Nietkana włóknina – Blokuje przenikanie większych szkodliwych cząsteczek z powietrza oraz mikroorganizmów.
MAŁE OPORY POWIETRZA
- najlepsze jakościowo filtry meltblown (produkowane w Polsce o specjalnej grubości na dedykowane potrzeby tych masek) spełniają wymogi filtracji przy mniejszej nominalnej grubości maski i mniejszej ilości warstw (4), a co za tym idzie przy mniejszych oporach ciśnieniowych i łatwiejszym oddychaniu.
Opakowania
Maski pakowane po 1 szt. w saszetki. Wielokrotności 15 szt. pakowane są w woreczki foliowe.
Maska Antysmogowa FFP2 NR D do zabezpieczania układu oddechowego przed wdychaniem pyłów zawieszonych PM10 i PM 2,5 zawartych w smogu. Zalecana przy przebywaniu w środowisku, gdzie występuję przekroczenie dopuszczalnych norm zanieczyszczenia powietrza, w szczególności tlenku siarki, tlenku azotu oraz związków kancerogennych, których główne źródła stanowią pochodne węgla i ropy naftowej.