Prezentowane w tej kategorii maseczki FFP2 skutecznie chronią drogi oddechowe przed niebezpiecznymi cząsteczkami: pyłem, smogiem, aerozolami, a także bakteriami oraz wirusami, w tym SARS-CoV-2. Znajdują zatem zastosowanie, zapewniając skuteczną ochronę zarówno w szpitalach, jak i domach prywatnych. Warto zadbać o zdrowie i odpowiedni poziom filtracji powietrza, mając przy sobie maseczki z filtrem FFP2.

Maski FFP2, Maski KN95

Maski FFP2 Polskie 5-Warstwowe, BFE >95%, 2 Filtry, Czarne

Maski FFP2 Polskie 5-Warstwowe, BFE >95%, 2 Filtry, Czarne
Maski FFP2 Polskie 5-Warstwowe, BFE >95%, 2 Filtry, Czarne

Maska ochronna FFP2 5-warstwowa z DWOMA grubymi filtrami meltblown i blaszką na nos estetycznie wszytą w materiał maski. Lekki i miękki materiał, regulowany klips na nos oraz elastyczne mocowanie na uszy. Wysoki współczynnik filtracji bakteryjnej BFE >95%, Wyprodukowana w Polsce,  Certyfikowane Przez Polską Jednostkę, standard EU EN149:2001 + A1:2009.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

0,92 zł

Cena netto: 0,75 zł

Maski FFP2 5-Warstwowe, BFE >95%, 2 Filtry, Certyfikat CE

Maski FFP2 5-Warstwowe, BFE >95%, 2 Filtry, Certyfikat CE
Maski FFP2 5-Warstwowe, BFE >95%, 2 Filtry, Certyfikat CE

Maska ochronna FFP2 5-warstwowa z DWOMA grubymi filtrami meltblown i blaszką na nos estetycznie wszytą w materiał maski. Lekki i miękki materiał, regulowany klips na nos oraz elastyczne mocowanie na uszy. Wysoki współczynnik filtracji bakteryjnej BFE >95%, standard EU EN149:2001 + A1:2009.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

0,54 zł

Cena netto: 0,44 zł

Maska FFP2 5-Warstwowa, BFE >95%, 2 Filtry, Certyfikat CE, Czarne

Maska FFP2 5-Warstwowa, BFE >95%, 2 Filtry, Certyfikat CE, Czarne
Maska FFP2 5-Warstwowa, BFE >95%, 2 Filtry, Certyfikat CE, Czarne

Maska ochronna FFP2 5-warstwowa z DWOMA grubymi filtrami meltblown i blaszką na nos estetycznie wszytą w materiał maski. Lekki i miękki materiał, regulowany klips na nos oraz elastyczne mocowanie na uszy. Wysoki współczynnik filtracji bakteryjnej BFE >95%, Certyfikat CE, standard EU EN149:2001 + A1:2009. Kolor czarny. 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

0,54 zł

Cena netto: 0,44 zł

Maski FFP2 Polskie 5-Warstwowe, BFE >95%, 2 Filtry, Biodegradowalne

Maski FFP2 Polskie 5-Warstwowe, BFE >95%, 2 Filtry, Biodegradowalne
Maski FFP2 Polskie 5-Warstwowe, BFE >95%, 2 Filtry, Biodegradowalne

Maska ochronna FFP2 biodegradowalna 5-warstwowa z DWOMA grubymi filtrami meltblown i blaszką na nos estetycznie wszytą w materiał maski. Lekki i miękki materiał, regulowany klips na nos oraz elastyczne mocowanie na uszy. Wysoki współczynnik filtracji bakteryjnej BFE >95%, Wyprodukowana w Polsce,  Certyfikowane Przez Polską Jednostkę, standard EU EN149:2001 + A1:2009.

Dostępność: tymczasowo niedostępny

Cena:

1,65 zł

Cena netto: 1,34 zł

Maski FFP2 z Zaworkiem, 5-Warstwowe, BFE >95%, 2 Filtry, Certyfikowane w Polsce

Maski FFP2 z Zaworkiem, 5-Warstwowe, BFE >95%, 2 Filtry, Certyfikowane w Polsce
Maski FFP2 z Zaworkiem, 5-Warstwowe, BFE >95%, 2 Filtry, Certyfikowane w Polsce

Maska FFP2 z zaworkiem i dwiema warstwami z filtrem meltblown, 5-warstwowa. Lekki i miękki materiał, regulowany klips na nos oraz elastyczne mocowanie na uszy zapewnia komfort noszenia i idealne dopasowanie do twarzy. Wygodna, nie utrudnia oddychania i mówienia, ma uniwersalny rozmiar.

 

Dostępność: tymczasowo niedostępny

Cena:

1,99 zł

Cena netto: 1,62 zł

Uchwyt do maseczek chirurgicznych, Holder, Klamra

Uchwyt do maseczek chirurgicznych, Holder, Klamra
Uchwyt do maseczek chirurgicznych, Holder, Klamra

Wielogodzinne noszenie maseczek powoduje dyskomfort i ucisk za uszami. Odpowiedzią na te problemy jest uchwyt do maseczek, który pomaga w niwelowaniu problemów związanych z noszeniem maseczek. Holder w prosty sposób odciąga gumki od uszu

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

1,50 zł

Cena netto: 1,22 zł

Certyfikowane maseczki FFP2 z filtrem - maseczki KN95

Prezentowane maski FFP2 spełnia normę europejską EN 149:2001+AC:2009. Jej minimalny poziom filtracji bakteryjnej wynosi 94%(BFE ≥ 95%) - dla standardu azjatyckiego GB2626-2006 poziom ten wynosi minimum 95%. Oprócz standardu maski KN95 z tej kategorii można ponadto podziel na maseczki FFP2 z zaworkiem oraz bez zaworka. Obecność takiego elementu pomaga w oddychaniu, jednak należy pamiętać, że jego stosowanie chroni jedynie osoby noszące półmaski filtrujące, a ich otoczenia już nie. Przyczynia się on pośrednio do tego, że maseczka FFP2 jest wygodna i noszenie jej nie jest uciążliwe.

Maski FFP2 z normą europejską

W naszej ofercie posiadamy również maski FFP2 marki 3M. Jest to znana na całym świecie firma produkująca profesjonalne środki ochrony osobistej (w tym półmaski filtrujące) dla wielu branż przemysłowych i budowlanych. Ich maseczki FFP2 chronią nie tylko przed drobnoustrojami, ale również przed pyłami - ich poziom filtracji idealnie sprawdza się więc w wymagających warunkach.

Zanim produkty trafią do sprzedaży w sklepie Maskimed, wytwórca poddaje je serii skomplikowanych testów. Wszystko by maski filtrujące mogły zapewnić klientom jak najwyższą ochronę przed pyłem, smogiem, bakteriami czy wirusem Covid-19. Nasze artykuły, zwłaszcza maseczki FFP2 opatrzone są odpowiednim certyfikatem bezpieczeństwa. Znak CE natomiast sygnalizuje dyrektywy Unii Europejskiej. Oprócz tego każda maseczka FFP2 i inne artykuły mają oznaczenia dotyczące przechowywania. Dzięki temu mają Państwo pewność, że nasze maski filtrujące gwarantują skuteczną ochronę.

Budowa maseczki z filtrem FFP2

Nasze maseczki FFP2 to artykuły jednokrotnego użytku. W zależności od modelu produkty w tej kategorii można nosić od kilku nawet do 8 godzin. Maseczki FFP2 standardowo posiadają specjalną blaszkę w górnej krawędzi, z możliwością dopasowania do nosa użytkownika. Dzięki temu brzeg gładko przylega do skóry. Półmaski filtrujące tego typu są wygodne do korzystania przez osoby noszące okulary. Produkty w tej kategorii wyposażone są również w miękkie gumki na uszy, które nie powodują uczucia ucisku. Dzięki temu maska FFP2 sprawia, że obowiązek noszenia maseczek nie powoduje dyskomfortu.

Maseczki FFP2 zbudowane są z aż 5 funkcjonalnych warstw:

  1. włókniny PE - maska FFP2 posiada hydrofilowy materiał, który zapobiega emisji szkodliwych cząsteczek poza maseczkę;
  2. podwójnej warstwy filtru meltblown -- za jej sprawą maska FFP2 zatrzymuje cząsteczki kurzu, smogu lub aerozoli;
  3. materiału higroskopijnego - dzięki niemu maseczka FFP2 absorbuje wilgoć z wydychanego powietrza;
  4. włókniny PE - hydrofobowy materiał sprawia, że kropelki odbijają się od zewnętrznej części maski KN95.

Maseczki FFP2 dostępne są także w różnych kolorach - klasyczne białe, popularne czarne maseczki, jak i modele w innych odcieniach. 

Wygodne maseczki FFP2 z zaworkiem i bez

Prezentowane maseczki FFP2 wzięły swoją nazwę od angielskiego określenia na „filtrującą osłonę twarzy” (Filtering Face Piece). Wbrew pozorom specjalny wentyl, który zawiera maska FFP2, nie ma na celu filtrowania powietrza, ale ułatwia jego wydychanie. Maseczki z zaworkiem świetnie sprawdzają się w każdej sytuacji, a szczególnie podczas wysiłku fizycznego, na przykład:

  • pracy budowlanej,
  • pracy w otoczeniu dymu lub aerozoli,
  • sprzątania lub remontu,
  • uprawiania sportu w trakcie sezonu grypowego lub okresu dużego stężenia smogu w powietrzu.

Opisywane maski FFP2 mogą być stosowane przez zdrowych pracowników firm, zwłaszcza przemysłowych i budowlanych, a także wszystkich ludzi dbających o zdrowie i skuteczną ochronę. Warto jednak pamiętać, że zaworek umożliwia wydostawanie się cząsteczek z maseczki FFP2 do otoczenia. Osobom chorym z tego względu polecamy więc osłony w postaci standardowych masek FFP2 bez zaworka.

Maseczki KN95 a FFP2

Maseczki w sklepie Maskimed opatrzone zostały specjalnymi kodami, które sygnalizują między innymi skuteczność filtracji oraz granicę maksymalnego przecieku. W różnych krajach maski FFP2 podlegają nieco innym normom prawnym, dlatego ich nazwy sygnalizują dany standard. Między innymi w Europie, Stanach Zjednoczonych, Japonii, Korei, Australii i Nowej Zelandii obowiązują odmienne oznaczenia produktów o zbliżonych właściwościach filtrujących.

Maski FFP2 oraz maski FFP3 używane są w Europie według normy EN 149-2001, natomiast maski KN95 - w Chinach. Poziom filtracji tych dwóch rodzajów nie różni się zbytnio od siebie. Maseczki KN95 cechuje wydajność filtracji na poziomie 95%, natomiast maseczki FFP2 to minimum 94%. Przepływ azjatyckich produktów to jednak 85 l/min, zaś europejskich 95 l/min. Dzięki temu maseczka FFP2 i KN95 umożliwiają swobodne oddychanie bez obaw o szkodliwe cząsteczki krążące w powietrzu.

Różnice pomiędzy maskami z filtrem FFP2 a maskami chirurgicznymi

Opisywane maseczki FFP2 to osłony złożone z większej liczby warstw niż maseczki chirurgiczne - najczęściej są maskami 5-warstwowymi, na rynku znaleźć można również maseczki 4-warstwowe oraz 6-warstwowe. Łączy je jednak fakt, że są wyposażone w aż dwa filtry. Dzięki temu takie maski filtrujące zapewniają doskonałą ochronę. Maseczka FFP2 poradzi sobie nawet w najtrudniejszych warunkach.

Koszty także odróżniają jednorazowe maseczki chirurgiczne od maseczek KN95 oraz maseczek ochronnych. Cena osłon chirurgicznych jest często znacznie niższa, nie oznacza to jednak, że oferują one lepszą ochronę. Wręcz przeciwnie - nie przylegają do twarzy, a powstałe szczeliny umożliwiają dostęp szkodliwym cząsteczkom (w przypadku złego dopasowania taka maseczka nie filtruje wydychanego powietrza w dostatecznym stopniu). Maski FFP2 cechuje specyficzna budowa: brzeg gładko przylega do skóry twarzy, ale środek jest dość obszerny, dzięki czemu maska chroni i jednocześnie pozwala na swobodne oddychanie oraz mówienie. Maseczka FFP2 jest więc bardziej skuteczna i przyjemniejsza w użytkowaniu.

Maseczki FFP2 - cena

Maska FFP2 jest jedną z najlepszych możliwości zabezpieczenia przed wirusami, bakteriami i smogiem. Wiele osób narażonych na wirusy nie może wykonywać codziennych czynności bez jakiejkolwiek ochrony, z tego względu martwi się o koszty maseczek FFP2. Cena tego rodzaju artykułów w Maskimed jest atrakcyjna, zwłaszcza jeśli zaopatrują się Państwo w zestawy. Na rynku można znaleźć tańsze maski KN95, ale klient nie ma pewności co do ich pochodzenia. Warto zainwestować w sprawdzone maski FFP2. Cena jest zbliżona do innych artykułów, uwzględnia jednak niezbędne atesty oraz poprawny transport. Nasze półmaski filtrujące są również magazynowane w optymalnych warunkach.

Maseczki FFP2 - sklep

Maskimed to sklep z artykułami ochrony osobistej. Oferujemy Państwu produkty z certyfikatami norm ochronnych, co jest wyjątkowo ważne w przypadku maseczek FFP2, które skutecznie chronią zdrowie i życie wielu osób. Znajdują one zastosowanie zarówno w placówkach medycznych czy firmach, jak i w domach prywatnych. Sprawdzona i skuteczna maska chroni przed drobnoustrojami, pyłami, bakteriami i wirusami. Dlatego dbamy, by nasze maski filtrujące były w pełni bezpieczne, a ich działanie potwierdzone. Zaufały nam marki znane na całym świecie oraz tysiące jednostek odczuwających odpowiedzialność zbiorową - dzisiaj mogą Państwo do nich dołączyć.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl