Opcje przeglądania

Wielowarstwowe maseczki ochronne to skuteczne zabezpieczenie przed wieloma szkodliwymi cząsteczkami z powietrza. Stanowią barierę zarówno dla zanieczyszczeń z zewnątrz, jak i ze środka maseczki jednorazowej, co oznacza, że użytkownik przechodzący na przykład grypę nie zarazi drogą kropelkową innych osób z otoczenia. Ochronne maseczki znajdują swoje zastosowanie przy przechodzeniu chorób, ale również zapobieganiu wdychania smogu. Produkty w tej kategorii świetnie uzupełniają dokładne mycie rąk oraz dezynfekcję.

Maseczki Ochronne, Jednorazowe

Maseczki Jednorazowe Polskie Medyczne Typ IIR, 3-Warstwowe, BFE 98 %

 Maseczki Jednorazowe Polskie Medyczne Typ IIR, 3-Warstwowe, BFE 98 %
Maseczki Jednorazowe Polskie Medyczne Typ IIR, 3-Warstwowe, BFE 98 %

Polskie Maseczki medyczne, 3-warstwowe z gumką. Typ IIR, BFE >98%. Maski są wykonane z wysokiej jakości włókniny filtrującej o zwiększonej grubości, odporne na przesiąkanie płynów, chronią przed zakażeniami przenoszonymi drogą kropelkową. Współczynnik filtracji bakteryjnej BFE >98%, Certyfikat CE, zgodność z normą EN 14683. 

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

0,13 zł

Cena netto: 0,12 zł

Maseczki Jednorazowe Medyczne Polskie Typ IIR PREMIUM, 4-Warstwowe, BFE 99 %, ze Wszystkimi Atestami

Maseczki Jednorazowe Medyczne Polskie Typ IIR PREMIUM, 4-Warstwowe, BFE 99 %, ze Wszystkimi Atestami
Maseczki Jednorazowe Medyczne Polskie Typ IIR PREMIUM, 4-Warstwowe, BFE 99 %, ze Wszystkimi Atestami

Maseczki medyczne, produkcji polskiej, 4-warstwowe z gumką. Typ IIR, BFE >99%! Wszystkie polskie badania i atesty CIOP, URPL, Deklaracja zgodności, certyfikat zgodności z normą medyczną EN 14683. Posiada badania na biokompatybilność. Maski są wysokiej jakości z filtrem meltblown o zwiększonej grubości, odporne na przesiąkanie płynów.

Dostępność: tymczasowo niedostępny

Cena:

0,22 zł

Cena netto: 0,20 zł

Maseczki Dla Dzieci - Ochronne 3-Warstwowe Różowe, Niebieskie, Białe

Maseczki Dla Dzieci - Ochronne 3-Warstwowe Różowe, Niebieskie, Białe
Maseczki Dla Dzieci - Ochronne 3-Warstwowe Różowe, Niebieskie, Białe

Specjalnie przygotowane maseczki ochronne dla DZIECI z kolorowymi nadrukami w pandy lub pieski, serduszka lub gwiazdki. Maseczka posiada drucik na nos. Rozmiar maseczki: 14,5 x 9,5 cm. Pakowane po 10 szt.

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

0,28 zł

Cena netto: 0,23 zł

Maseczki Jednorazowe Medyczne Polskie, Biodegradowalne, Typ II 3-Warstwowe, BFE 99 %, ze Wszystkimi Atestami

Maseczki Jednorazowe Medyczne Polskie,  Biodegradowalne, Typ II 3-Warstwowe, BFE 99 %, ze Wszystkimi Atestami
Maseczki Jednorazowe Medyczne Polskie, Biodegradowalne, Typ II 3-Warstwowe, BFE 99 %, ze Wszystkimi Atestami

Maseczki medyczne produkcji polskiej, 3-warstwowe z gumką. Typ II, BFE >99%! Deklaracja zgodności, certyfikat zgodności z normą medyczną EN 14683. Posiada badania na biokompatybilność. Maski są wysokiej jakości z filtrem meltblown o zwiększonej grubości, odporne na przesiąkanie płynów. Maska biodegradowalna.

Dostępność: tymczasowo niedostępny

Cena:

0,32 zł

Cena netto: 0,30 zł

Uchwyt do maseczek chirurgicznych, Holder, Klamra

Uchwyt do maseczek chirurgicznych, Holder, Klamra
Uchwyt do maseczek chirurgicznych, Holder, Klamra

Wielogodzinne noszenie maseczek powoduje dyskomfort i ucisk za uszami. Odpowiedzią na te problemy jest uchwyt do maseczek, który pomaga w niwelowaniu problemów związanych z noszeniem maseczek. Holder w prosty sposób odciąga gumki od uszu

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

1,50 zł

Cena netto: 1,22 zł

Dlaczego warto nosić maski jednorazowe?

Przede wszystkim maski ochronne z filtrem stanowią skuteczną barierę przed chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Emisja szkodliwych cząsteczek to nie tylko produkt kaszlu czy kichania, ale także zwykłej rozmowy. Zakrywanie ust i nosa dłonią jest z kolei nieefektywne - kropelki mogą wówczas przedostawać się na wszystko, czego chory dotknie, na przykład produkty spożywcze, guziki windy czy poręcze w autobusie, zarażając inne osoby. Dlatego maseczka ochronna jest jednym z najlepszych rozwiązań na powstrzymanie rozsiewania bakterii. Nosząc półmaski filtrujące, warto korzystać również z płynu dezynfekującego.

Opisywane maseczki jednorazowe są szczelne i chociaż oferują nieco mniejszy poziom ochrony od popularnych maseczek FFP2 czy maseczek FFP3, doskonale nadają się do stosowania podczas zakupów, wizyty u lekarza czy w pracy. Noszenie maski ochronnej z filtrem można więc z powodzeniem porównać do mycia rąk po powrocie do domu czy przed jedzeniem. To niezwykle prosty, ale skuteczny sposób zatrzymania rozprzestrzeniania chorób i wirusów, w tym między innymi Covid-19.

Jednorazowe maseczki ochronne z filtrem

Ochrona w postaci maseczek jednorazowych dotyczy najczęściej zachorowań na grypę czy inne choroby wirusowe. Warto jednak pamiętać, że maseczka ochronna jest skierowana także dla alergików w okresie pylenia roślin czy osób zamieszkujących rejony o dużym zanieczyszczeniu powietrza. Maski ochronne z filtrem pozwalają ograniczyć reakcje organizmu na alergeny i smog. Ich dodatkową zaletą jest stworzenie bariery na twarzy użytkownika. Ochronne maseczki sprawiają, że dotykanie jej brudnymi rękami stanowi mniejsze ryzyko uczulenia lub zachorowania.

Jednorazowe maseczki ochronne na wirusy

W powietrzu stale unosi się wiele szkodliwych cząsteczek. Niektóre z nich to:

  • kurz,
  • smog,
  • alergeny,
  • bakterie,
  • wirusy (w tym koronawirusy),
  • zarodniki grzybów.

Obowiązek noszenia maseczek zapobiega wdychaniu powyższych cząsteczek. Prezentowane profesjonalne maseczki ochronne to podstawowa forma ochrony przed bakteriami i wirusami czy alergenami. Doskonale sprawdzają się zwłaszcza w sezonie grypowym, a także wiosną, w czasie pylenia roślin. Wbrew pozorom jednak maseczki ochronne może stosować każda osoba dbająca o zdrowie własne czy swoich bliskich. Na wirusy i bakterie szczególnie narażone są bowiem dzieci, kobiety w ciąży, a także osoby chore oraz ludzie starsi. Dlatego maseczka ochronna na twarz to skuteczny sposób na zapewnienie nam dodatkowego bezpieczeństwa.

Maseczki ochronne jednorazowe przydają się podczas sprzątania, remontu lub budowy, a także w gabinetach lekarskich czy salonach kosmetycznych. Oprócz tego zastosowanie znajdują w halach przemysłowych oraz warsztatach samochodowych. Należy pamiętać, że nie są to maseczki chirurgiczne, medyczne i nie zapewniają tak samo wysokiego poziomu ochrony.

Atesty maseczek ochronnych jednorazowych

Wszystkie produkty w naszym sklepie posiadają szereg certyfikatów i atestów zgodności z dyrektywami Unii Europejskiej. Nie inaczej jest w przypadku masek ochronnych z filtrem. Norma EN149:2001 + A1:2009 wymaga przeprowadzenia serii testów, na przykład badanie oporu oddychania.

Dzięki nim można określić procent cząsteczek przenikających przez jednorazowe maseczki oraz ich wpływu na oddychanie. Minimalny poziom filtracji bakteryjnej naszych maseczek ochronnych na wirusy musi wynosić co najmniej 81% (BFE ≥ 81%) - jednak na rynku najczęściej można spotkać maski ochronne z filtrem z BFE 95%.

Budowa maseczek jednorazowych z filtrem

Prezentowane w tej kategorii maseczki mają wielowarstwową konstrukcję. Dzięki temu poszczególne materiały nie tylko lepiej wyłapują zanieczyszczenia stałe z powietrza, ale również zapewniają wygodę noszącemu. Jednorazowe maseczki ochronne z filtrem stanowią doskonałą, bezpieczną alternatywę dla maseczek ochronnych wykonanych z bawełny.

Maseczki widoczne w tej kategorii to przeważnie artykuły 3- albo 4-warstwowe. Jakie zadania spełniają te warstwy? Przyjrzyjmy się im bliżej.

  1. Warstwa hydrofobowa blokuje dostęp kropelek i większych zanieczyszczeń stałych.
  2. Filtr typu meltblown zatrzymuje bakterie, wirusy, także cząsteczki o wielkości do 3 µm, jak pył czy dym.
  3. Warstwa hydrofilowa pochłania parę wodną z wydychanego powietrza, zapobiega szybkiemu nasiąkaniu maseczki ochronnej oraz zapewnia pełen komfort użytkowania.

Oprócz opisanych wyżej warstw maseczki ochronne z filtrem są często również wyposażone w dodatkowy filtr meltblown albo warstwę tkaniny higroskopijnej, która dodatkowo pochłania najmniejsze kropelki. Taka maseczka ochronna na twarz jeszcze lepiej redukuje wilgoć lub skuteczniej chroni przed szkodliwymi substancjami przenoszonymi drogą kropelkową.

Bezpieczeństwo i wygoda maseczek ochronnych

Mimo kilku warstw, maseczki ochronne dostępne w naszym sklepie doskonale przylegają do twarzy, są dość miękkie i wygodne podczas noszenia. Oprócz komfortu niezwykle ważne jest także bezpieczeństwo. Maseczki ochronne dostępne w tej kategorii posiadają więc niewielką blaszkę, która zmniejsza szczeliny pomiędzy skórą a maseczką jednorazową, aby zapobiec przedostawaniu się cząsteczek. To wpływa na skuteczność, którą charakteryzuje się maseczka ochronna z blaszką. Wystarczy po założeniu uformować ją do własnego nosa.

Warto także zwrócić uwagę na gumki, które solidnie utrzymują maseczkę ochronną na uszach. Opisywane produkty są jednorazowe, jednak podczas produkcji każdy detal przygotowywany jest ze starannością. Poszczególne warstwy i końcówki gumek trwale ze sobą połączono, nie muszą się więc Państwo martwić o przypadkowe zerwanie maseczki ochronnej podczas nakładania. Dzięki wytrzymałym gumkom maseczki jednorazowe dokładnie przylegają do twarzy nawet przez kilka godzin. Gumki nie powodują uczucia ucisku w okolicach uszu.

Chociaż prezentowane w naszej ofercie maseczki ochronne są wyposażone w stabilne i miękkie gumki na uszy, długotrwałe noszenie tego rodzaju zabezpieczenia może powodować dyskomfort. Ten problem szczególnie dotyczy osób noszących maseczki jednorazowe w pracy. Rozwiązanie stanowi specjalny uchwyt, który odciąga gumki masek ochronnych od uszu. Dzięki niemu obowiązek noszenia maseczek nie jest tak uciążliwy. Z łatwością dopasują go Państwo do rozmiaru głowy. Wielką zaletą jest również wykonanie z bezpiecznego tworzywa - z powodzeniem uchwyt można więc dezynfekować środkami na bazie z alkoholu. W ten sposób maseczka ochronna wciąż pozostaje sterylna.

Atrakcyjne maseczki jednorazowe dla dzieci

Nie tylko dorośli powinni korzystać z ochrony przed szkodliwymi cząsteczkami. Maseczki jednorazowe dla najmłodszych to doskonała forma zabezpieczenia dzieci przed kurzem czy kropelkami. Organizmy szkrabów są bardziej narażone na infekcje, a ich systemy odpornościowe nie radzą sobie tak łatwo z ich leczeniem. Aby temu zapobiec warto zastosować maseczki jednorazowe.

Maski ochronne dla dorosłych są często zbyt duże i mimo tego, że zakrywają większą część twarzy dziecka, mogą narazić je na niebezpieczne cząsteczki. Dlatego należy dobrać specjalne maseczki jednorazowe z filtrem o mniejszych rozmiarach (14,5 × 9,5 cm), jakie oferujemy w sklepie Maskimed. Jednorazowe maseczki dla dzieci różnią się ponadto atrakcyjnymi nadrukami na włókninie - kolorowe pieski czy truskawki z pewnością zachęcą kilkulatków do korzystania z takich zabezpieczeń w sezonie grypowym i nie tylko.

Maseczki jednorazowe - cena

Z pewnością wielu z Państwa zastanawia się, ile kosztują maski ochronne. Cena tych artykułów jest niezwykle ważna, zwłaszcza dla osób, które często je noszą, na przykład w pracy. Już wielu klientów przekonało się, jak ważne w codziennym życiu są maseczki jednorazowe. Ceny produktów są atrakcyjne, biorąc pod uwagę poziom zabezpieczenia, wygodę, a także oficjalne certyfikaty. Maski jednorazowe to inwestycja w zdrowie, warto więc wybrać te pochodzące ze sprawdzonego źródła.

Maseczki ochronne - sklep online Maskimed

Jeśli szukają Państwo solidnych maseczek ochronnych na wirusy, bakterie czy kurz, zapraszamy do skorzystania z oferty sklepu Maskimed. Zaufały nam znane na całym świecie firmy oraz duża grupa zdrowych klientów indywidualnych. I nic dziwnego, specjalizujemy się właśnie w sprzedaży różnego rodzaju profesjonalnych maseczek ochronnych z filtrem, jak wskazuje nazwa sklepu. Ochronne maseczki to zakup dla zdrowia, dlatego należy dokonać go rozważnie. Kupując produkt dla siebie, pracowników czy bliskich, warto postawić na sprawdzonego, profesjonalnego dostawcę.

Maski ochronne jednorazowe bywają sprzedawane przez firmy z najróżniejszych sektorów - użytkownicy takich zabezpieczeń nie mogą być pewni, w jakich warunkach magazynowane lub przewożone były te artykuły. Słyszy się także pogłoski o fałszowaniu certyfikatów albo zmianie pudełek produktów. W Maskimed zdrowie i bezpieczeństwo klientów to nasz priorytet, dlatego mogą być Państwo pewni właściwości, pochodzenia czy przechowywania naszych maseczek ochronnych. Posiadamy w ofercie maseczki ochronne jednorazowe, posiadające wymienny filtr maski wielorazowe, maseczki FFP2 i FFP3, maski przeciwpyłowe, a także inne produkty ochrony osobistej. Normy sanitarne przestrzegane są od produkcji, przez transport, aż do magazynowania w optymalnych warunkach. Każda maseczka ochronna w naszym sklepie jest więc w pełni sprawdzonym i bezpiecznym produktem.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl