UWAGA! W związku z tym, że testy ze śliny nie zawsze są miarodajne i często dają wynik fałszywie negatywny, w naszym sklepie sprzedajemy jedynie sprawdzone i proste w obsłudze testy wymazowe!

 

W tej kategorii sklepu Maskimed znajdą Państwo szybkie testy antygenowe na koronawirusa. Takie produkty nie wymagają stosowania sprzętu laboratoryjnego, zatem można przeprowadzić je w dowolnym miejscu. Prezentowane testy na COVID-19 są bardzo szybkie – czas oczekiwania na wynik to tylko kilkanaście minut. Produkty są akceptowane przez Unię Europejską w „COVID-19 In Vitro Diagnostic Medical Devices”.

Testy na Covid

Test Combo 4w1 COVID-19, Grypa AB, RSV CORDX

Test Combo 4w1 COVID-19, Grypa AB, RSV CORDX
Test Combo 4w1 COVID-19, Grypa AB, RSV CORDX

Test Grypa A/B + COVID-19 RSV Combo Ag jest testem immunochromatograficznym do diagnostyki domowej in vitro, przeznaczonym do jakościowego, różnicowego wykrywania antygenu białka nukleokapsydu wirusa grypy typu A (włączając w to podtyp H1N1), wirusa grypy typu B, wirusa RSV i/lub wirusa SARS-CoV-2 w próbkach wymazu z nosa pobranych od osób z objawami zakażenia lub bez, albo z podejrzeniem zakażenia grypą typu A/B, RSV i/lub COVID-19.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

7,05 zł

Cena netto: 6,53 zł

Test Combo 4w1 COVID-19, Grypa AB, RSV Fluorecare

Test Combo 4w1 COVID-19, Grypa AB, RSV Fluorecare
Test Combo 4w1 COVID-19, Grypa AB, RSV Fluorecare

Test Grypa A/B + COVID-19 RSV Combo Ag jest testem immunochromatograficznym do diagnostyki domowej in vitro, przeznaczonym do jakościowego, różnicowego wykrywania antygenu białka nukleokapsydu wirusa grypy typu A (włączając w to podtyp H1N1), wirusa grypy typu B, wirusa RSV i/lub wirusa SARS-CoV-2 w próbkach wymazu z nosa pobranych od osób z objawami zakażenia lub bez, albo z podejrzeniem zakażenia grypą typu A/B, RSV i/lub COVID-19. Testy Fluorecare są polecane przez lekarzy pediatrów ze względu na stosunkowo cieńszą wymazówkę w porównaniu do innych testów na grypę.  

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

6,86 zł

Cena netto: 6,35 zł

Profesjonalny Test COMBO 5w1 SARS-CoV-2, Grypa AB, RSV, Adenowirus - Flowflex - 20szt

Profesjonalny Test COMBO 5w1 SARS-CoV-2, Grypa AB, RSV, Adenowirus - Flowflex - 20szt
Profesjonalny Test COMBO 5w1 SARS-CoV-2, Grypa AB, RSV, Adenowirus - Flowflex - 20szt

Profesjonalny Test COMBO 5w1 SARS-CoV-2, Grypa AB, RSV, Adenowirus - Flowflex  to szybki test typu 5w1 przeznaczony do jakościowego i różnicowego wykrywania antygenów wirusa SARS-CoV-2, wirusa grypy typu A i typu B, wirusa RSV oraz antygenów adenowirusa układu oddechowego. Badanie wykonywane jest na podstawie próbki pobieranej z nosa lub nosogardzieli pacjeta.

Produkt przeznaczony do użytku profesjonalnego.

Dostępność: średnia ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

379,90 zł

Cena netto: 351,76 zł

szt.

Profesjonalny Test Combo 6w1 RSV, Grypa AB, Sars-Cov-2, Adenowirus, Mycoplasma Pneumoniae

Profesjonalny Test Combo 6w1 RSV, Grypa AB, Sars-Cov-2, Adenowirus, Mycoplasma Pneumoniae
Profesjonalny Test Combo 6w1 RSV, Grypa AB, Sars-Cov-2, Adenowirus, Mycoplasma Pneumoniae

Profesjonalny Test Kasetkowy 6w1 RSV, Grypa AB, Sars-Cov-2, Adenowirus, Mycoplasma Pneumoniaes - Alltest  to szybki test typu 6w1 przeznaczony do jakościowego i różnicowego wykrywania antygenów wirusa SARS-CoV-2, wirusa grypy typu A i typu B, wirusa RSV oraz antygenów adenowirusa układu oddechowego i Mycoplasma Penumoniaes. Badanie wykonywane jest na podstawie próbki pobieranej z nosa lub nosogardzieli pacjenta.

Produkt przeznaczony do użytku profesjonalnego.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

33,90 zł

Cena netto: 31,39 zł

szt.

Szybki test antygenowy COVID-19

Prezentowane szybkie testy antygenowe stosuje się w diagnostyce zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Zgodnie z informacją Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych testy takie mogą być wykorzystane do wykrywania przeciwciał w organizmie. Test na koronawirusa antygenowy nie jest jednak przepustką do przerwania kwarantanny lub wyjazdu z kraju – jego wyników nie należy interpretować po 20 minutach, więc nie może być miarodajnym dowodem do przedstawienia. Warto wykorzystać go natomiast dla własnej informacji albo przed powrotem do pracy.

Szybki test na COVID-19 należy przeprowadzić m.in. u osób:

 • które mają objawy koronawirusa,
 • po kontakcie z potwierdzonym przypadkiem koronawirusa (nie wcześniej, niż 2 dni po kontakcie),
 • po przebywaniu w miejscach o wysokim ryzyku zakażenia.

Jak przebiega badanie antygenowe?

Sklep Maskimed w ofercie posiada kilka rodzajów testów antygenowych na koronawirusa. Domowe testy na COVID-19 dzielimy na:

 • testy antygenowe do wykrywania antygenu SARS-CoV-2 (próbka do badania może być pobierana z nosa, gardła lub ze śliny),
 • testy na obecność przeciwciał (próbka do badania pobierana jest z krwi).

Prezentowane produkty to testy antygenowe używane przez personel medyczny w punktach wymazowych.

Na 2 godziny przed pobraniem wymazu z nosa, gardła lub śliny, nie należy palić papierosów, jeść, pić, ani żuć gumy. Nie zaleca się też płukania jamy ustnej czy nadmiernego wydmuchiwania nosa. Działania te mogą negatywnie wpłynąć na wyniki testu antygenowego.

Jak wykonać test antygenowy jakościowy? To zależy od jego rodzaju, jednak na ogół po pobraniu materiału trzeba wymieszać go z płynem buforowym, a następnie wymaz nanieść na kartę testową. Po kilkunastu minutach wynik badania jest gotowy.

Jak odczytać wynik testu antygenowego COVID-19?

 • Linia przy literze C na karcie testowej to linia kontrolna, powinna więc pojawić się od razu po naniesieniu mieszaniny. Oznacza, że test został przeprowadzony prawidłowo.
 • Jeśli po upływie wyznaczonego czasu widać tylko linię kontrolną, otrzymali Państwo wynik negatywny.
 • Jeśli po upływie wyznaczonego czasu widać dwie linie, wynik testu antygenowego jest pozytywny.
 • Jedna linia przy literze T bez linii kontrolnej oznacza wynik nieważny, który trzeba od razu powtórzyć.
 • Otrzymane wyniki warto skonsultować z lekarzem rodzinnym.

Jaki test na COVID-19 wybrać?

Prezentowane testy antygenowe na koronawirusa cechuje podobna czułość, zatem niezależnie od rodzaju precyzyjność wyniku jest bardzo wysoka. Wybór produktu zależy od preferencji pacjenta. Test wymazowy wymaga pobrania próbki z tylnej ściany nosogardzieli. Badanie u osób dorosłych i u dzieci wygląda podobnie, jednak pobranie wymazu może być niekomfortowe dla pacjenta. Test ze śliny jest natomiast mniej inwazyjny.

Testy na koronawirusa dla pracodawców

Szybkie testy antygenowe na COVID-19 to skuteczne narzędzie w walce o zapobieganie rozprzestrzenianiu się tej groźnej choroby. Warto więc rozważyć ich zakup i wprowadzenie diagnostyki zakażeń przez firmy, które nie mogą wprowadzić zdalnego trybu pracy. Rutynowym testom antygenowym powinni poddawać się pracownicy podczas wzrostu liczby zachorowań w regionie albo osoby powracające z urlopów.

Test antygenowy jakościowy a test PCR na SARS CoV-2

Opisywane szybkie testy na COVID-19 antygenowe stanowią alternatywę badań RT-PCR, ponieważ są szybsze i znacznie tańsze. Zarówno test molekularny RT-PCR, jak i antygenowy są uznawane przez Głównego Inspektora Sanitarnego, a ponadto stanowią podstawę do wydania zaświadczenia lekarskiego.

Pozytywny wynik testu RT-PCR oznacza, że niezwłocznie trzeba poddać się kwarantannie. Wynik negatywny lub pozytywny testu antygenowego warto natomiast omówić z lekarzem, zwłaszcza jeśli u pacjenta, który otrzymał wynik ujemny, występują objawy mogące wskazywać zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2.

Testy antygenowe COVID – cena

Dokładamy wszelkich starań, aby artykuły w sklepie Maskimed pozostawały w atrakcyjnych cenach, ponieważ zależy nam na Państwa zdrowiu. Z tego względu cena testów antygenowych na koronawirusa, a także rękawiczek jednorazowych czy maseczek chirurgicznych są dla naszych klientów atrakcyjne. Koszt pojedynczego testu na COVID-19 to tylko ok. 20 zł. Warto przemyśleć kupno kilku zestawów testowych – wówczas mogą Państwo uzyskać rabat lub zaoszczędzić na przesyłce.

Kto może przeprowadzić test antygenowy COVID-19?

Mimo tego, że nasze testy są niezwykle proste w obsłudze, polskie prawo jasno określa, kto może wykonać test antygenowy na koronawirusa. Według art. 2 ust. 1 pkt 26 ustawy o wyrobach medycznych z 20.05.2010 r. szybkie testy antygenowe może wykonywać jedynie „osoba będąca świadczeniodawcą lub zatrudnioną u świadczeniodawcy, posiadającą wiedzę lub doświadczenie zawodowe, które umożliwiają używanie wyrobu zgodnie z jego przeznaczeniem”. Zatem kupując u nas testy na koronawirusa (antygenowe), oświadczają Państwo, że są profesjonalnymi użytkownikami zgodnie z powyższym przepisem.

Niezależnie od rodzaju testu, należy przestrzegać zaleceń dotyczących stosowania środków ochrony osobistej. Rękawiczki jednorazowe, a także maseczki FFP2 czy FFP3 skutecznie zapobiegają przenoszeniu infekcji podczas wykorzystywania materiału biologicznego.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl