Narodowa kwarantanna przedłużona do 31.01.2021

Wysoki wskaźnik osób w szpitalach i pod respiratorami sprawił, że rząd przedłużył obowiązujące obostrzenia. Etap odpowiedzialności ma obowiązywać do 31 stycznia bieżącego roku. 

W dalszym ciągu ograniczona jest działalność galerii handlowych, branży hotelarskiej oraz gastronomicznej, wiele branż nie może działać w ogóle.

Trzeba pamiętać również o conajmniej 1,5 metrowym dystansie w życiu codziennym, zasłanianiu ust i nosa oraz ograniczeniach w transporcie publicznym. W dni powszednie obowiązują godziny dla seniorów (10-12), a w zgromadzeniach publicznych może brać udział maksymalnie 5 osób. 

Istotną różnicą jest jednak to, że po feriach zimowych, do szkół mają wrócić uczniowie klas I-III. Rozpoczęcie nauki w tych klasach ma nastąpić 18 stycznia. Powrót uczniów pierwszych klas podstawówki ma byś poprzedzony testami przesiewowymi dla nauczycieli, a nauka ma odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym - takim samym jaki miał  miejsce podczas jesiennego powrotu do szkoły ( między innymi ograniczanie przemieszczania się między klasami, zróżnicowane godziny zajęć, żeby zapewnić odpowiedni dystans między uczniami na przerwach, zapewnienie środków higienicznych i dezynfekcyjnych).

Więcej informacji na stronie ministerstwa zdrowia: 

https://www.gov.pl/web/premier/etap-odpowiedzialnosci-przedluzony-do-31-stycznia

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl