CZWARTA FALA CORAZ BLIŻEJ!

CZWARTA FALA CORAZ BLIŻEJ?

Jak podaje wiceminister, wariant Delta sprawił ,że zupełnie zanikła mutacja Alfa, która odpowiadała za3 falę zachorowań. Mutacja Delta jest bardziej zakaźna od swoich poprzedników, a beztroskie podejście  do mniejszej ilości zachorowań, które skutkuje brakiem dystansu, nieużywaniem maseczek i brakiem dezynfekcji, stwarza idealne warunki do rozwoju czwartej fali epidemii. Jeśli nic się nie zmieni, tendencja wzrostowa będzie przybierać na sile. Wiceminister apeluje ponadto o szczepienie się - przy tak zaraźliwej mutacji odporność zbiorową osiągniemy dopiero przy poziomie 85-90 % zaszczepionych obywateli, a do takiej liczby mamy daleko. 

Wszystko więc zależy od nas i naszej odpowiedzialności. Czas wakacyjny spotęgowany małą liczbą zakażeń sprawia, że zapominamy o podstawowych środkach ostrożności. Nie utrzymujemy dystansu, w tłumie zapominamy o maseczkach, nie dezynfekujemy rąk. Należy jednak pamiętać, że pomimo małej liczby dziennych zakażeń, nie możemy zapomnieć o zasadzie DDM - nośmy maseczki ochronne tam, gdzie nie możemy zachować dystansu i dezynfekujmy ręce w publicznych miejscach! Nie możemy tracić czujności, bo liczba zachorowań znowu zacznie rosnąć.

 

Więcej informacji można znaleźć tutaj: https://wiadomosci.onet.pl/kraj/czwarta-fala-koronawirusa-w-polsce-kiedy-nadejdzie-nowe-prognozy/x945pw6

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl