WARIANT DELTA - NAJBARDZIEJ ZAKAŹNA ODMIANA KORONAWIRUSA

Wariant Delta odpowiada w tym momencie za 95% przypadków wykrytych w Polsce. Większa zakaźność tej mutacji oznacza, że do wywołania objawów potrzebna jest mniejsza ilość wirusa niż w przypadku wcześniejszych wariantów. Do zakażania koronawirusem może dojść bez bezpośredniego kontaktu z chorym, ale nawet samo przebywanie w pomieszczeniu, w którym chwilę wcześniej przebywał chory! Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, należy jeszcze uważniej pamiętać o noszeniu maseczki ochronnej. Nie powinniśmy zdejmować jej w wymaganych prawnie miejscach nawet jeśli jesteśmy w nich sami lub przebywamy w nich tylko przez chwilę - tak jak na przykład w windzie. W końcu im ciaśniejsze pomieszczenia, tym większe prawdopodobieństwo zakażenia! Zasada dystansu ok. 1,5 m może nie wystarczyć, jeśli nie będziemy chronić się dodatkowo maseczką oraz dezynfekować rąk. 

Kiedy będziemy mogli zrezygnować z zasad DDM? Kiedy procent ozdrowieńców i zaszczepionych ( czyli osób z nabytą odpornością) będzie wynosił powyżej 90%. Do takiego pułapu brakuje nam około 20 -30 %!

 

Więcej ważnych informacji można znaleźć pod tym linkiem : https://www.medonet.pl/koronawirus/poradnik,noszenie-maseczek-wazniejsze-niz-kiedykolwiek--lekarz--wariant-delta-zmienil-sytuacje,artykul,54433724.html

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl