CZY RZĄD NA NOWO WPROWADZI OBOSTRZENIA?

Jak informuje minister, wzrost zakażonych koronawirusem jest bardzo dynamiczny. Miesiąc temu średnia wszystkich przypadków zachorowań oscylowała na poziomie 200-300 osób , a teraz przekroczyła 600. Jest to średniej na poziomie 50%! W szpitalach znajduje się już ponad 1000 pacjentów, zwiększyła się także liczba skierowań na badania na obecność koronawirusa, które wydają lekarze podstawowej opieki zdrowotnej. Czy w związku z tym rząd zamierza wprowadzić obostrzenia? Jak mówi minister Niedzielski : " To nie jest jeszcze czas na wprowadzanie obostrzeń".  Dodał również, że rozmowy o ewentualnym powrocie obostrzeń zaczną się po przekroczeniu średniej liczby dziennych zakażeń na poziomie 1000 przypadków. Nie powiedział natomiast jakich rozwiązań możemy się wtedy spodziewać - czy znowu zostaną wprowadzone strefy żółte i czerwone, czy może obostrzenia dotkną tylko osoby niezaszczepione.

Jedno jest pewne. Na każdym kroku eksperci powtarzają, że szczepienia mają ogromny wpływ na transmisję wirusa, a także na liczbę zgonów. W tym momencie ponad 90% chorych to osoby niezaszczepione! Taka sama sytuacja dotyczy zmarłych z powodu koronawirusa! Niestety nie mamy wpływu na decyzję innych obywateli w naszym otoczeniu. Dlatego należy pamiętać, że nadal bardzo ważne jest , żeby nosić maseczki ochronne, dezynfekować ręce po powrocie z przestrzeni publicznej, a także zachowywać dystans społeczny! 

 

Więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem : https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-minister-zdrowia-o-rosnacej-liczbie-zakazen-koronawirusem-co,nId,5493832#crp_state=1

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl