JAK BEZPIECZNIE SPĘDZIĆ NADCHODZĄCE ŚWIĘTA?

Przed nami kolejne święta, którym towarzyszyć będzie pandemia koronawirusa. W tym roku bez żadnych obostrzeń spotkamy się z rodziną przy wigilijnym stole. Powrotom w rodzinne strony często będą towarzyszyć długie podróże, między innymi transportem kolejowym. Jak dobrze zabezpieczyć się na czas dojazdu do domu, żeby pobyt w domu rodzinnym nie skończył się chorobą? 

Jak dotąd najskuteczniejszą formą ochrony przed zachorowaniem jest przyjęcie szczepionki. Przed świętami może być już jednak na to za późno. Cały czas aktualna jest również zasada DDM - tym bardziej w okresie Bożego Narodzenia, gdzie podczas powrotu do domu, często spędzamy długie godziny w autobusach albo pociągach. W warunkach wzmożonego ruchu możemy mieć trudności ze stosowaniem się do zasady dotyczącej dystansu społecznego. Co więc nam zostaje? Najważniejsza w dalszym ciągu jest maseczka. Podczas podróży musimy mieć zasłonięte usta oraz nos, najlepiej maseczką jednorazową - stopień ich ochrony jest nieporównywalnie większy niż w przypadku zwykłych maseczek materiałowych. Co więcej najnowsze badania niezależnego Instytutu Maxa Plancka w Niemczech dowodzą, że najlepszą ochronę zapewnia maska FFP2. Dzięki swojej budowie lepiej przylega do buzi- co skutkuje tym, że zapewnia doskonałą szczelność i tym samym chroni nas dużo lepiej niż 3-warstwowa maseczka chirurgiczna. Drugim ważnym czynnikiem, który przemawia za tymi maseczkami ochronnymi jest fakt, że posiada więcej warstw filtrujących, co jest świetną tamą dla wszelkich niechcianych drobnoustrojów. Badania naukowców z Instytutu Plancka pokazują, że nawet w przypadku, kiedy w jednym pomieszczeniu znajdą się osoby : chora oraz zdrowa ( ale niezaszczepiona), ale obie mają na sobie maseczkę FFP2, to prawdopodobieństwo zarażenia wynosi 0,1%! Dodatkowo jeśli osoba zdrowa jest zaszczepiona, mówimy o jeszcze lepszym wyniku!

Warto powyższe wyniki wziąć pod uwagę podczas wyboru maseczki ochronnej na czas podróży świątecznych. Szczególnie, że okres ten charakteryzuje się tym, że bardzo często przebywamy w zatłoczonych miejscach - w komunikacji, w sklepach czy w kościele. Równie ważna jak maseczka ochronna jest również dezynfekcja rąk  - kompaktowy żel lub spray do dezynfekcji powinno się mieć zawsze pod ręką, po powrocie do domu nie można również zapomnieć o myciu rąk min. 30 sekund! To bardzo istotne, bo na dłoniach możemy przenieść masę wirusów oraz bakterii.

 

Na sam koniec tego krótkiego poradnika, chcielibyśmy złożyć wszystkim najserdeczniejsze życzenia : zdrowych, spokojnych, a przede wszystkim bezpiecznych świąt Bożego Narodzenia! 

 

Więcej informacji można znaleźć pod tym linkiem : https://www.dw.com/pl/naukowcy-maseczki-ffp2-bardzo-skuteczne/a-60020264

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl