Maseczki zostaną z nami na dłużej

Rząd przekazał pierwsze informacje dotyczące osób, które zostaną zaszczepione przeciwko koronawirusowi.

Po pierwsze, taka osoba ( jeśli przyjmie pełne dwie dawki szczepionki) będzie zwolniona z kwarantanny w przypadku kontaktu z kimś zarażonym. Zwolnienie takie ma mieć zastosowanie również co do osób przyjeżdzających z regionów, w których liczba chorych jest duża.

Po drugie, zaszczepiony nie będzie wliczany w potencjalne limity, dotyczące liczby ludzi np. na spotkaniu rodzinnym - np. jeśli limit osób wyznaczony na przyszłoroczną Wielkanoc będzie wynosił 6 osób i wśród nich będą 2 osoby zaszczepione, to w takim spotkaniu rodzinnym będzie mogło uczestniczyć o dwóch gości więcej. 

Rząd zaznaczył jednak, że szczepienie nie zwolni z obowiązku zasłaniania nosa i ust, co oznacza, że na razie maseczki z nami zostaną.

Rząd oznajmił, że nie wyklucza innych przywilejów, które mają zachęcić do szczepienia się, ale podkreśla, że najważniejsze jest w tym wszystkim zapewnienie ochrony przed potencjalnym zarażeniem.

Cały artykuł można przeczytać tutaj: https://www.money.pl/gospodarka/maseczki-zostaja-z-nami-na-dluzej-rzad-pokazal-plany-szczepien-6583999289170624a.html

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl