"PRZEKROCZYLIŚMY BARIERĘ CZWARTEJ FALI"

Oprócz informacji o zdiagnozowanych 1234 przypadkach zakażenia koronawirusem, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o tym, że obecna sytuacja pandemiczna jest pod kontrolą, co więcej dynamika wzrostu jest wyraźnie mniejsza niż dwa tygodnie temu. Niska liczba chorych przebywających w szpitalach sprawia, że rząd nie myśli w tym momencie o wprowadzaniu nowych obostrzeń. Minister podkreślił, że w chwili obecnej mamy o 800 osób hospitalizowanych mniej niż w tym samym okresie w roku ubiegłym! Jak na razie nie są również znane losy projektu, który zakładał, że pracodawca będzie mógł zweryfikować czy jego pracownik został zaszczepiony przeciwko Sars-Cov-2, jednak minister Niedzielski zdradził, że do rządu spływają wnioski rektorów, którzy chcieliby weryfikować powyższą kwestię u swoich studentów.

Wracając do kwestii obostrzeń, na biurko premiera trafił projekt rozporządzenia przedłużający obecnie panujące restrykcje do 31.10.2021 roku. Mowa tutaj o obostrzeniach, które obowiązywały w trakcie wakacji oraz we wrześniu. Dla przypomnienia w rozporządzeniu jest między innymi zapisany :

  • nakaz zakrywania nosa i ust w zamkniętych przestrzeniach oraz komunikacji miejskiej ( dla przypomnienia dozwolona jest : maseczka jednorazowa, maseczka wielorazowa, maska FFP2 oraz maska FFP3 - nie można używać przyłbic, kominów oraz chust)
  • limit klientów, którzy mogą przebywać w hotelach, restauracjach, kinach , teatrach, obiektach sportowych
  • nakaz utrzymywania dystansu społecznego

To co się zmieni w rozporządzeniu to katalog osób, które są zwolnione z odbycia kwarantanny po powrocie do Polski, czy noszenia maseczek.

 

 

Więcej na ten temat można znaleźć :

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-obostrzenia-jest-projektu-rzadu-na-pazdziernik/2z137pn

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-ponad-12-tys-nowych-zakazen/hlze0f5,79cfc278

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl