LICZBA ZACHOROWAŃ WZRASTA W ZASTRASZAJĄCYM TEMPIE!

3000 nowych przypadków koronawirusa - takie dane przekazało 14 października Ministerstwo Zdrowia. Z dnia na dzień diagnozowanych przypadków jest coraz więcej. Najgorsza sytuacja jest w województwach: lubelskim, podkarpackim i podlaskim. W tych rejonach jest też najmniejszy wskaźnik zaszczepionych obywateli, a także największy odsetek hospitalizowanych pacjentów. Ministerstwo Zdrowia apeluje o szczepienie się, bo zwiększa to szanse na łagodny przebieg choroby. Jak pokazuje przykład Izraela, wysoki wskaźnik wyszczepialności społeczeństwa przekłada się na mniejszą liczbę zachorowań. Główny wirusolog tego kraju ogłosił pokonanie wariantu Delta. Dzięki podaniu przypominającej , trzeciej dawki szczepionki rożnym grupom wiekowym, zmalała liczba ciężkich przypadków choroby, a także sama liczba nowych przypadków zakażeń! 

Jak na razie rząd nie planuje wprowadzenia nowych obostrzeń, podkreślając, że obecna sytuacja jest całkowicie pod kontrolą. Brak dodatkowych zakazów nie może jednak sprawiać, że możemy pozwolić sobie na całkowite rozprężenie. Czwarta fala koronawirusa oraz panujący sezon grypowy powinny nas zmotywować do zachowywania dystansu społecznego, a także do tego, żeby nosić maseczki ochronne w zamkniętych przestrzeniach - w szczególności tam, gdzie nie jest możliwe zachowanie odpowiedniego dystansu.

 

Więcej na ten temat można znaleźć :

 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-izrael-oglosil-ze-pokonal-delte-i-zablokowal-nowe-warianty-k,nId,5579525#crp_state=1

https://tvn24.pl/polska/koronawirus-wpolsce-nowe-przypadki-zakazenia-ismierci-14-pazdziernika-2021-5451265

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl