"MASECZKI ZOSTANĄ Z NAMI NA ZAWSZE" - MOCNE SŁOWA WICEMINISTRA

W wywiadzie radiowym wiceminister zdrowia przekazał najnowsze dane dotyczące pandemii koronawirusa. Szczególnie zatrważające były informacje mówiące o tym, że w ciągu tygodnia wzrost zachorowań wyniósł ponad 90%! Dodatkowo w ciągu jednej doby przybyło 336 hospitalizowanych osób. Najgorzej sytuacja wygląda na Podlasiu i na Lubelszczyźnie. Zajętych jest tam odpowiednio 65 oraz 75 procent łóżek przeznaczonych dla pacjentów chorych na koronawirusa.

Wiceminister odniósł się do rozprężenia społeczeństwa w kwestii noszenia maseczek. Zauważył, że postawa obywateli jest skrajnie nieodpowiedzialna. Nie przestrzegając zasady DDM ( dystans, dezynfekcja, maseczka) sami skazujemy się na coraz bardziej rozprzestrzeniającą się czwartą falę pandemii. Sytuacja jest dynamiczna i w tym momencie może nam jedynie pomóc odpowiedzialna postawa społeczeństwa. Wiceminister Kraska zasugerował nawet, że noszenie maseczek ochronnych może towarzyszyć nam już zawsze.

Szef resortu zdrowia odniósł się z kolei do potencjalnego wprowadzenia obostrzeń. Zaznaczył, że rząd w dalszym ciągu przypatruje się dynamicznie rozwijającej się sytuacji. Minister podkreślił, że do końca października nie są planowane żadne nowe obostrzenia, nie ma też mowy o zamknięciu cmentarzy z okazji 1 listopada. Jakiekolwiek ograniczenia są potencjalnie brane pod uwagę od listopada, nie ma jednak planów zamknięcia całej gospodarki. W planach jest za to reagowanie regionalne ( w zeszłym roku również mieliśmy do czynienia ze strefami żółtymi oraz czerwonymi). Wprowadzenie regionalnych obostrzeń ma być motywowane nie tylko ilością zakażeń, ale także liczbą zaszczepionych na danym terenie.

 

Więcej informacji można znaleźć poniżej :

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-w-polsce-kiedy-decyzje-o-obostrzeniach-w-kraju/j5r4d5c

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/koronawirus-kraska-o-nowych-danych-koronawirusowych/1xjlc52

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl