RZĄD PRZEWIDUJE ZNACZNY WZROST ZAKAŻEŃ

Czwarta fala koronawirusa przyśpiesza z dnia na dzień. W zeszłym tygodniu mieliśmy 10 tysięcy zachorowań, a dzisiaj liczba ta przekracza 18,5 tysiąca zakażeń. 

Liczba zmarłych również jest zatrważająca. Tylko ostatniej doby odnotowano 269 zgonów z powodu Sars-Cov-2 oraz chorób współistniejących. Na terenie RP działa już 18 szpitali tymczasowych przeznaczonych dla chorych na koronawirusa, do końca miesiąca mają otworzyć się dwa kolejne, w tym szpital tymczasowy na terenie Stadionu Narodowego. Rząd zapowiada, że liczba nowych przypadków może wzrosnąć dwu, a nawet trzykrotnie. Co z potencjalnymi obostrzeniami? Jak na razie nie ma planów ich wprowadzenia. Jak informuje rzecznik ministerstwa zdrowia, tendencje wzrostowe są na bieżąco obserwowane i analizowane. Dodał, że może i krzywe zachorowań wyglądają podobnie jak w zeszłym roku, ale są zdecydowanie na niższym poziomie, a także, że w regionach najbardziej dotkniętych czwartą falą koronawirusa można zauważyć spadek nowych zachorowań o ok. 10 %.

Jakiś czas temu minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział brak tolerancji dla łamania dotychczasowych obostrzeń - takich jak nakaz noszenia maseczek ochronnych w przestrzeni publicznej. Zwiększyły się kontrole policji w sklepach oraz komunikacji miejskiej. Jak podaje Dziennik Zachodni, tylko w ciągu jednego dnia pasażerowie Kolei Śląskich dostali 17 mandatów, 8 osób zostało pouczonych, a dwie otrzymały wnioski o ukaranie do sądu. Inspektor Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach informuje, że od początku listopada zostało odnotowanych aż 8 tysięcy wykroczeń związanych z łamaniem przepisów dotyczących noszenia maseczek ochronnych! Pamiętajmy, że podane dane dotyczą tylko jednego województwa! Skala łamania obostrzeń jest ogromna, a zasada DDM ( dystans, dezynfekcja,maseczka) nadal jest bardzo ważna w walce z koronawirusem!

Więcej informacji można znaleźć tutaj:

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-w-polsce-nowe-dane-o-zakazeniach-10112021/146jvdt,79cfc278

https://dziennikzachodni.pl/policja-i-sanepid-na-slasku-zaostrza-kontrole-w-pociagach-sklepach-i-autobusach-posypaly-sie-mandaty-za-brak-maseczek/ar/c1-15895333

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl